“4 HEALTHY ACADEMIC SOCIETY”

26.07.2024.
/ Vijesti / /

ZBORNIK “4 HEALTHY ACADEMIC SOCIETY” JE PRED VAMA ‼️ 👉 https://conference.unisport.hr/proceedings/

Vrućine proteklih tjedana malo su nas usporile, ali naš Zbornik 2. međunarodne znanstvene konferencija “4 Healthy academic society”, održane u lipnju, koja se ove godine fokusirala ne teme tjelesnog i mentalnog zdravlja te zdravstveno usmjerenog tjelesnog vježbanja, je pred vama.

Znanstvenoj vrijednosti konferencije vrijednost je dalo preko četrdeset znanstvenih radova. Brojnim zanimljivim predavanjima, panel diskusijom i okruglim stolom, cilj konferencije je bio promicanje zdravog načina života u akademskoj zajednici kroz stručni i znanstveni pristup temama kao što su inovacije u sportskoj tehnologiji, prevencija ozljeda u sportu, dualne karijere, psihološki i sociološki aspekti studentskog sporta, održivi sportski programi te mnoge druge aktualne teme vezane uz studente i sport.

Konferencija je zaključena panel raspravom „Zdravstveno usmjereno tjelesno vježbanje“ gdje su predstavnici akademske zajednice, Fakulteta zdravstvenih studija Rijeka, Nastavnih zavoda za javno zdravstvo PGŽ i „Andrija Štampar“ Zagreb, Studentskog zbora, liječnici, fizioterapeuti i kineziolozi kroz sadržajnu raspravu analizirali činjenično stanje i predložili modele kako možemo unaprijediti programe zdravstveno usmjerenog tjelesnog vježbanja kroz nastavu tjelesne i zdravstvene kulture, ali i rekreativne programe koji bi bili zanimljivi i motivirajući prije svega studentima, ali i svima koji rade na sveučilištu i veleučilištu. Naime, 95% studenata navodi da se želi baviti sportsko-rekreativnim aktivnostima, ali im nisu osigurani uvjeti za to.

👉Ponosni smo što je među četrdeset jednim izdanim radom čak sedam radova sa našeg Fakulteta, u radu konferencije aktivno je sudjelovalo jedenaest studenata fizioterapije i petero njihovih profesora. ✅Pripreme za 3. konferenciju u punoj su pripremi.

ℹ️ https://conference.unisport.hr/wp-content/uploads/2024/07/4-Healthy-Academic-Society-Proceedings-2024-1.pdf