Na Fakultetu zdravstvenih studija Sveučilišta u Rijeci održana je prva radionica „Pravilno postupanje s djetetom- Babyhandling“

28.04.2023.

U okviru Festivala znanosti Sveučilišta u Rijeci na Fakultetu zdravstvenih studija održane su radionice za zdravo odrastanje u zdravom društvu : „Pravilno postupanje s djetetom- Babyhandling“  u suradnji sa Domom zdravlja PGŽ i Dječjom bolnicom Kantrida.

Nakon uvodnog kratkog predavanja doc.dr.sc. Sandre Bošković, master trenerice UNICEF-A u programu Podrška obitelji u razvoju djece, Jasmina Porobić Kosanović, mag.fizio., održala je demonstraciju samih postupaka pravilnog postupanja s djetetom. Kolegice iz Doma zdravlja, Rozmari Tusić, mag.med.sest., Larisa Miletić, mag.med.sest. i Ivanka Peranić, mag.med.sest.,  provele su i savjetodavne razgovore sa polaznicima radionica. Veliki interes i odaziv budućih roditelja pokazuju potrebu uvođenja sustavne edukacije i organiziranja tečajeva u podršci obitelji u razvoju njihove djece.