Tribina: Kvaliteta nastave: što studenti, što nastavnici, a što uprava ima za reći?

15.03.2023.

U okviru Dana FZS-a, 14. ožujka održana je i tribina posvećena kvaliteti nastave na kojoj su sudjelovali, izv. prof. dr. sc. Iva Rinčić, prof., predsjednica Odbora, prof. dr. sc Daniela Malnar, dr. med., dekanica FZS-a, prof. dr. sc. Amir Muzur, dr. med., Katedra za javno zdravstvo, Nataša Skočibušić, univ. mag. med., alumna FZS-a, Dora Savicki, zamjenica predsjednika Studentskog zbora FZS-a, Nikolina Jurišić, studentica, članica Odbora za osiguravanje i unapređivanje kvalitete FZS-a, Klaudia Kamenar, studentica prve godine primaljstva.

Uz odličan odaziv publike, među kojima su prednjačili studenti, ali i prisutnost nastavnika i gostiju, izlagači su se referirali na nedavno okončani proces reakreditacije FZS-a koji je ubrzao postupak sustava kvalitete, na ideje o unapređenju nastave kao ključnog institucijskog procesa, te konkretna zapažanje i primjedbe kako alumna fakulteta, tako i aktualnih studenata. Iako je tribina tek otvorila neka pitanja, nadamo je da je učinila korak i prema nekim rješenjima, te da će takva okupljanja postati tradicionalna.