Kongres hitne medicine za medicinske sestre i tehničare

29.11.2023.

Od 22. do 24. studenog 2023. godine, u Vodicama je uspješno održan 7. kongres hitne medicine za medicinske sestre i tehničare, s međunarodnim sudjelovanjem. Čast aktivnog sudjelovanja na ovom skupu imali su i članovi nastavnog osoblja Fakulteta zdravstvenih studija. Kongres je posebno obilježilo sudjelovanje studentica Lea Lazarević Brumnić i Sandre Majnarić, koje su pod  mentorstvom dr. sc. Kate Ivanišević predstavile rezultate svojih znanstvenih istraživanja. Također, na kongresu su sudjelovali i polaznici Specijalističkog usavršavanja prvostupnika sestrinstva u djelatnosti hitne medicine. Organiziran od strane Hrvatskog sestrinskog društva hitne medicine, kongres se istaknuo s preko 60 predavanja, dva okrugla stola, i bogatom poster sekcijom, uz tri interaktivne radionice. Nastavivši tradiciju izvrsnosti, kongres je ponovno potvrdio svoju ulogu ključnog mjesta za razmjenu najnovijih spoznaja i praksi, doprinoseći unapređenju kvalitete pružanja hitne medicinske skrbi.