Kongres Hrvatskog nacionalnog saveza sestrinstva

22.11.2022.

Na 5. Kongresu Hrvatskog nacionalnog saveza sestrinstva i Fakulteta zdravstvenih studija kao jednog od suorganizatora održanog od 17. do 19. studenog 2022. u Vodicama pod nazivom Specijalističko obrazovanje-budućnost sestrinstva i zdravstvene zaštite sudjelovali su djelatnici Katedre za sestrinstvo predvođeni doc. dr. sc. Sandom Bošković koja je aktivno učestvovala u Panel diskusiji pod nazivom ”Razvoj znanosti u sestrinstvu RH i implementacija u praksi”. Kolege Kata Ivanišević, Mario Dugonjić koji je bio i učesnik Panel diskusije i Sandro Vidmanić održali su su vrlo uspješna predavanja i  predstavili zanimljive  teme iz područja sestrinske profesije.

• Kata Ivanišević- Skala za procjenu profesionalnih kompetencija medicinskih sestara u Hrvatskoj
  • Mario Dugonjić-Tko smo mi? Teorije i paradigma sestrinstva
  • Sandro Vidmanić- Tomorrowland sestrinstvo – Koliko smo spremni za 22. stoljeće i zašto je važno prigrliti znanost?
  • DIVA pacijent kao potencijalni problem i A-DIVA skala kao sigurno rješenje, Implementacija A-DIVA skale u kliničkoj praksi Klinike za anesteziologiju, intenzivnu medicinu i liječenje boli KBC-a Rijeka (pilot-projekt)

Čestitke kolegama.