Međunarodna znanstvena konferencija “4Healthy Academic Society” – Zbornik radova

02.10.2023.

Izašao je Zbornik radova međunarodne znanstvena konferencija koju su organizirali  Fakultet zdravstvenih studija Sveučilišta u Rijeci zajedno s Hrvatskim akademskim sportskim savezom, Sveučilištem u Zagrebu i Hrvatskom ligom za hipertenziju  “4Healthy Academic Society” 07. do 09. 06. 2023. u Poreču s ciljem razvoja platforme koja će okupljati znanstvenike i istraživače različitih znanstvenih područja koja su komplementarna sa sportom, tjelesnim vježbanjem i zdravljem.

Također, jedan od ciljeva bio je i promocija Tjelesne i zdravstvene kulture te podizanje svijesti o utjecaju sporta i tjelesnog vježbanja na akademsku zajednicu i na šire društveno okruženje razvijajući svijest o uravnoteženom, zdravom i kvalitetnom stilu života čime se pridonosi zdravom i prosperitetnom društvu. Ovim Zbornikom zaokružili smo konferenciju i započeli pripreme za sljedeću.