Studenti prijediplomskog studija Radiološke tehnologije sudjelovali na Otvorenim danima sveučilišnih odjela u okviru Festivala znanosti

27.04.2023.

Tradicionalno, u okviru festivala znanosti održava se Otvoreni dan Tetragon u organizaciji Odjela za biotehnologiju, Fakulteta za fiziku, Fakulteta informatike i digitalnih tehnologija te Fakulteta za matematiku.

Ove godine, na 120-tu obljetnicu dodjeljivanja Nobelove nagrade Marii Sklodowskoj Curie za otkrića vezana uz radioaktivno zračenje, na spomenutom Otvorenom danu su sudjelovali Nikola Josipović i Lucija Furjan, studenti prve godine prijediplomskog studija radiološke tehnologije Fakulteta zdravstvenih studija Sveučilišta u Rijeci. Oni su u utorak, 25.travnja 2023. sa svojom profesoricom fizike Lejlom Jelovicom, mag. educ. math. et phys., sa Katedre za temeljne medicinske znanosti, sudjelovali u provedbi istraživački usmjerenih radionica osmišljenih za srednjoškolske učenike. Radionice su održane na Fakultetu za fiziku Sveučilišta u Rijeci.