UNIRI CLASS – A3 PRAKTIČNE KOMPETENCIJE ZA BUDUĆNOST ZA 2022. GODINU

17.01.2023.

Fakultetu zdravstvenih studija u okviru programa „UNIRI CLASS“ dodijeljena je potpora za istraživačko-razvojni projekt. Voditeljica projekta je doc. dr. sc. Mirela Vučković, mag. physioth. i suradnik projekta viši predavač Verner Marijančić, mag. rehab. educ.

Ovim projektom se žele povećati ključne fizioterapijske vještine s povećanjem broja sati prakse u domovima svakodnevnim radom fokusirajući se na tri područja: a) stručna praksa b) model mentorstva c) stjecanje strukovnih kompetencija kroz interakciju studenata fizioterapije, akademskih mentora i mentora s pozicije poslodavca. Projekt će uključiti akademske mentore i 18 studenata s Fakulteta zdravstvenih studija i mentore iz dva doma za starije i nemoćne. S ovim modelom pokušat ćemo razviti dugotrajnu povezanost između Fakulteta i domova za starije i nemoćne te također posljedično tome profiliranje studenata za ovaj sektor.