Međunarodni dan starijih osoba

08.10.2024.

Priveli smo kraju još jedan tjedan u kojem smo u suradnji sa Domom “Kantrida” obilježavali Međunarodni dan starijih osoba. Naši studenti sestrinstva; Jan Valpotić, Vedrana Džambo i Valentina Car predavali o Intimnosti i Usamljenosti. Studenti fizioterapije; Ivan Stašina i Nives Vujnović odradili su vježbe i predavanja na temu “Osteoporoza” i “Važnost tjelesne aktivnosti u starijoj dobi”.

Kao šećer na kraju, dječica iz DV Vladimir Nazor, Kastav, skupina Skakavci, družili su se sa korisnicima doma, crtali, bojali, pjevali, plesali i obilježili prigodnom pjesmicom rođendan drage gospođe Ane.

Povratne informacije su sjajne, ali fotke govore više od riječi ☺️ sreća i zadovoljstvo na licima pokazuju konačni rezultat na koji smo ponosni ☺️ .

I za kraj, ovim događajima potaknuli smo senzibilizaciju djece i mladih prema starijim osoba, doprinijeli smo njihovoj sreći i ispunjenosti, povezali se sa lokalnom zajednicom i obogatili naše i njihove živote

Veselimo se svim budućim događajima i suradnjama, jer je to zapravo ključ svega; Podrška, motivacija, senzibilizacija, inkluzija i najvažnije promocija zdravlja i prevencija bolesti.