Sestrinstvo

Katedra za sestrinstvo organizira i provodi nastavne sadržaje te kliničke vježbe na prijediplomskim i diplomskim studijima sestrinstva, usmjerenim na stručno i znanstveno poučavanje studenata u području zdravstvene njege.

U okviru Katedre, također se implementiraju programi cjeloživotnog obrazovanja i specijalizacije, prilagođeni potrebama tržišta rada. Nastava se odvija u prostorijama Fakulteta zdravstvenih studija, u dva kabineta vještina, Kliničkom bolničkom centru Rijeka, Domu zdravlja Rijeka i drugim institucijama, u skladu s potrebama usvajanja različitih vještina.

Katedra za sestrinstvo proizašla je iz strukturne organizacijske promjene unutar Medicinskog fakulteta Rijeka, a kasnije je postala sastavnica Fakulteta zdravstvenih studija, koji djeluje kao samostalna institucija unutar Sveučilišta u Rijeci.

Daljnji razvoj Katedre temelji se na kreiranju edukacijskih i znanstvenih programa koji su usklađeni s direktivama EU-a (2005/36/EC, 2013/55/EU), s ciljem osiguravanja stjecanja profesionalnih kompetencija u sestrinstvu. U ostvarivanju planiranih aktivnosti, Katedra uspostavlja suradnju s domaćim i inozemnim stručnjacima kroz razmjenu dobrih praksi te suradnju s relevantnim stručnim tijelima. Ova suradnja usmjerena je na definiranje potreba za dodatnim specijaliziranim edukacijama u sestrinstvu, čime se doprinosi unapređenju kvalitete zdravstvene zaštite.

Djelatnici Katedre aktivno provode znanstvene i stručne projekte, promovirajući sestrinsku profesiju kroz istraživanja, sudjelovanje na konferencijama te članstvima u svjetskim i europskim sestrinskim asocijacijama. Također, surađuju s relevantnim akterima u zajednici na promociji zdravlja i prevenciji bolesti, čime doprinose kreiranju zdravstvene politike.

Katedra za sestrinstvo

Djelatnici

Djelatnici u naslovnom zvanju

Međunarodni projekti

Publikacije

Sudjelovanja na znanstvenim i stručnim skupovima

Suorganizacije znanstvenih i stručnih skupova

Praktikum za zdravstvenu njegu

Ažurirano 07.10.2024.

Skip to content