Svjetski dan osoba s invaliditetom

07.12.2022.

Povodom Svjetskog dana osoba s invaliditetom (3.12.) na Fakultetu zdravstvenih studija održano predavanje „Trening para sportaša“ uz predstavljanje para triatlonca Antonia Franka uz izbornika Doc.dr.sc Hrvoja Vlahovića. Okupljene studente i profesore je ispred fakulteta pozdravio pročelnik za financije Doc.dr.sc Željko Jovanović koji je i sam imao tu čast dodjeljivanja medalja na Paraolimpijskim Igrama u Londonu 2012. godine. Predstavljen je i Savez osoba s invaliditetom Grada Rijeke kao i Sportski savez osoba s invaliditetom PGŽ-a te trenutno aktivni EU projekti; Voga&Share, Tele4exe, Smile, ReSport, Train4inclusive u kojima kao volonteri sudjeluju i naši studenti. Zanimljivo je da se danas obilježava i Međunarodni dan volontera, dan osoba koje čine veliki kotačić razvoja paraolimpijskog pokreta.

Katedra za Fizioterapiju